Reklamní tabule

Reklamní tabule jsou velmi oblíbeným způsobem propagace konkrétních výrobků i samotných firem. Denně jich na svých cestách vidíme stovky a pomáhají nám se zorientovat v nepřehledné záplavě nabídek. Jejich umístění je téměř neomezené a proto se s nimi můžeme setkat téměř na každém rohu.

Jako mnoho druhů reklamy i reklamní tabule můžeme rozdělit na indoorové a outdoorové. Klasická „vnitřní“ reklama se specializuje spíše na užší skupinu zákazníků, zato ji oslovuje mnohem intenzivněji. Reklamní tabule je prvkem, který může být neměnný svou polohou, přesto ale bude přinášet stále nové a nové aktuální informace, které zákazníka zaručeně osloví. Při dobře zvolené marketingové strategii, vhodném umístění a výstižném obsahu může být reklamní tabule daleko účinnější než ostatní běžné formy reklamy.

Výroba reklamních tabulí

Při výrobě reklamních tabulí jsou využívány moderní postupy a technologie, aby byla zajištěna jejich dlouhá životnost. Jedním z hlavních kritérií je právě ten fakt, že tabule budou velmi pravděpodobně vystaveny nepříznivým venkovním podmínkám a jsou proto voleny i odpovídající materiály jako PVC, slitiny kovu či impregnované dřevo.

Mezi reklamní tabule můžeme zařadit i hojně využívané flipcharty. Jsou skladné, lehce přenosné a polohovatelné podle potřeb toho, kdo danou prezentaci uskutečňuje. Ovšem jejich využití se neomezuje pouze na prezentace, porady a předváděcí akce. Mohou velmi dobře posloužit jako přenosné reklamní tabule a jako prostor pro vaši vlastní reklamu. Vše záleží jen na vás, vašich možnostech a nápadech, které se nebudete bát zrealizovat.

Oblíbeným typem reklamních tabulí jsou LED tabule. Jde v podstatě o jednoduchý princip běžné tabule, jen je vylepšena pomocí moderní technologie. Dají se popisovat vhodnými fluorescenčními fixy (podobně jako flipcharty) a jejich variabilní nasvícení pomocí LED diod umístěných na bocích tabule následně způsobí, že nápisy a namalované objekty budou svítit a zářit. Barevnost i intenzita nasvícení se dá měnit, takže vaše reklama na reklamní ceduli bude stále „nová“ a neotřelá. Její používání je jednoduché, úsporné a extrémně vysoká životnost LED diod zaručuje minimální náklady na údržbu a provoz. Reklamní tabule tohoto typu jsou vhodné pro všechny místa a situace, kde je požadováno okamžité zviditelnění určitého výrobku nebo akce, s důrazem na zachování variability reklamy.

Umístění reklamních tabulí je téměř neomezené

Stejně jako velké reklamní cedule a nápisy, i tabule s reklamou se dají umístit všude tam, kde jejich dobře promyšlená poloha bude přinášet užitek a reklama tak osloví stále nové zákazníky. Neváhejte s umístěním reklamních cedulí, které zvýší vaši návštěvnost a zisky, příliš dlouho. Za dveřmi čeká mnoho konkurenčních nabídek a nebudete-li dobře vidět, můžete se snadno ztratit mezi ostatními a zákazníci raději zvolí „viditelnější“ konkurenční firmu. Své uplatnění najdou i v místech, kde se jiným druhům reklamy nedaří (například kvůli nevyhovujícím prostorovým dispozicím) či kde by se jiná forma vaší reklama stala jen „další v řadě“. Pomáhají zviditelnit a vyzdvihnout důležité věci, které mají zákazníka zaujmout a oslovit.

Outdoorová reklama se zaměřuje spíše na oslovení více zákazníků a její vliv na nové zákazníky je také větší. Ne vždy je ovšem rozhodování snadné. Kupříkladu reklamní tabule nad dálničním mostem osloví mnohem více lidí, než jiná tabule se stejnou reklamou v průchodu u vstupu do podchodu. Hlavním kritériem pro vaše rozhodování o umístění reklamy by tedy mělo být zvážení, jak moc je dané místo lukrativní pro vaši reklamu a kolik vám přinese zákazníků.  Nebojte se svěřit své obavy v rozhodování do rukou odborníků – kontaktujte nás.